Згідно Закону України 3651-д орган місцевого самоврядування «Івано-Шийчинська сільська рада» (код ЄДРПОУ: 04397052) був реорганізований і увійшов до складу Богодухівської громади

Для можливості відновлення сайту дзвоніть за телефонами: (0432) 55-43-70 - Метастудія (Вінниця)
Vlada.ua - розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування

Історія села Івано-Шийчине

Розташоване село Івано-Шийчине по обидва береги річки Шийчина протоки Мерла.

Село складалось із 12 хуторів: Шийчине, Іванки, Лазурки, Острасі, Наказні, Долина, Олененки, Гадзі, Стінка, Булахів, Шкителі, Новоселівка, Хутори ці виникли в різні періоди кінця XVII ст,. як окремі поселення. Назва села походить від хуторів: Іванки та Шийчине. Поселення цих хуторів були вихідці з села Сінного, Богодухівського уїзду. Нейстарішим хутором є Шийчине, який в 1770 був у володінні сотника Семена Нахімова і складався з 6 дворів населення: 12 чоловіків і 18 жінок, при хуторі була мукомельна.

З перших років радянської влади і до 10 вереснія 1928 року село Івано-Шийчине було сільською радою Сіннянського району Харківського округу. З ліквідацією Сіннянського району село з населенням 440 дворів із 2594 чоловіків ввійшло в склад Богодухівського району Харківської області.

В роки соціалістичної перебудови села незаможні селяни були активними організаторами колективізації села та вели боротьбу по ліквідації куркульства. Колективізація в селі почалось в 1929 році. В цьому ж році було організовано до 10 колгоспів. А в 1931 році ці дрібні колгоспи були об’єднані в три колгоспи: «Перемога», «ім. Ворошилова», «ім. Червної Армії». Центром колгоспу «Перемога» був хутір Булахів. Колгосп « ім. Червної Армії» об’єднував селян хуторів: Іванки, Лазурки, Острасі. Колгосп «ім. Ворошилова» об’єднував селян хуторів: Долина,Олененки, Гадзі, Гарбузи, Наказні, Шийчине, Іванки(лівого берега).

В довоєний період в селі Івано-Шийчине працювали семирічна і початкова школи з кількістю вчителів до 20 чоловік, був в селі один медпрацівник-акушерка.

Під час Великої Вітчизняної війни багато жителів села були активними учасниками боротьби з німецько-фашистськими окупантами.

На початку серпня 1943 року частини Радянської Армії наступом з Белгородського напрямку звільнили с. Івано-Шийчине, солдати що загинули в боях за село поставили пам’ятник.

В січні 1951 року всі три колгоспи були об’єдані в один колгосп ім. Ватутіна. Колгосп на даний час складається із 4 бригад, спеціалізується на зернових-пшениця, кукурудза і технічних-цукровий буряк, картопля, соняшник та на м’ясо-молочному і твариництві.

В селі працює школа, яка з 2003 року реорганізовано в навчально-виховний комплекс (загальноосвітній навчальний заклад I-II ступенів-дошкільний заклад).

В селі працює 3 крамниці. З районним центром село має автобусний зв’язок. До складу Івано-Шийчинської сільської ради входить с. Братениця та с. Тимофіївка.

Село підпорядковане Івано-Шийчинській сільській раді. В.о. сільського голови-секретар Івано-Шийчинської сільської ради Хуповець Любов Михайлівна. 

rada.org.ua - портал місцевого самоврядування

Vlada.online - розробка офіційних сайтів органів державної влади і органів місцевого самоврядування


Розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування
Пропонуємо веб-платформи по створенню власного веб-сайту державним органам влади, органам місцевого самоврядування та державним установам
Gromada.org.ua, Rda.org.ua, Rayrada.org.ua, School.org.ua, Osv.org.ua

Логін: *

Пароль: *